تفاوت تونر و میسلار واتر

تفاوت تونر و میسلار واتر

تونر چیست و چه کاربردی دارد؟

تونر ها محصولی به شکل مایع هستند که بعد از پاک کردن و شست و شوی آرایش روی پوست استفاده می‌شوند. کار اصلی تونر‌ها تنظیم کردن PH پوست است، چون بعد از شست و شوی پوست با هر نوع ماده شوینده PH پوست تغییر می‌کند.

بعد از هر بار شست و شو پوست با مواد شوینده و آرایش پاک کن ها، مواد حیاتی پوست از بین می‌رود و زمان زیادی می‌برد تا پوست دوباره احیا شود. مثلا می‌توان به آنتی اکسیدان‌ها، گلیسیرین، اسید‌های چرب و سرامید‌ها اشاره کرد که در شست و شو از پوست جدا می‌شوند و تنها راه کمک کردن سریع‌تر به پوست، تونر‌ها هستند. در ادامه با ما باشید تا تفاوت تونر و میسلار واتر را به طور کامل توضیح دهیم.

تونر چیست؟

انواع تونر پوست

انواع تونر ها برای پوست های مختلف را در بازار پیدا کرد که عدم شناخت کافی تونر مناسب پوست و استفاده از آن‌ها گا‌ها باعث آسیب پوست می‌گردند. بیشتر تونر‌ها محلول هستند، اما مدل‌های ژل و سرُم هم عرضه می‌شوند.

تونر‌های محلول را می‌توان یه دسته زیر تقسیم کرد:

1) تونر الکل دار

ین محلول‌ها حاوی مواد قابض هستند که باعث آسیب جدی به به رادیکال‌های آزاد پوست می‌شود و آن را ملتهب می‌کند. این تونر‌های حاوی الکل، توانایی پوست برای ترمیم مجدد خود و ساخت کلاژن را ضعیف می‌کند.

2) تونر گلیکول دار

این تونر حاوی آب و گلیسرین با عصاره‌های معطر مثل گلاب، گل محمدی یا آب مرکبات است. این دسته نام شاداب کننده و یا شفاف کننده است. اما استفاده مدام و زیاد از این محلول باعث تحریک و آسیب به پوست می‌شوند.

برای دیدن بهترین آرایش پاک کن ها کلیک کن

3) تونر بر پایه آب

این تونر‌ها با مواد مفید، مثل انواع ترمیم کننده‌های پوست، آنتی اکسیدان‌ها و مواد تشکیل دهنده سلولی، غنی سازی شده اند.

فواید و کاربرد انواع تونر

تمامی افراد باید تونر برای استفاده داشته باشند اما افرادی که پوست چرب دارند باید هر روز از تونر‌ها استفاده کنند تا چربی پوست آن‌ها کنترل شود. از کاربرد‌های تونر می‌توان به تمیز شدن منافذ پوست، شفافیت پوست، تنظیم pH  پوست، آبرسانی پوست، بسته شدن منافذ پوست اشاره کرد.

فواید میسلار واتر

1. تمیز شدن منافذ پوست

کرم پودر و سایر لوازم آرایش در منافذ پوست نفوذ می‌کنند . همچنین  ذرات و غبار موجود در هوا و آلودگی‌ها روی منافذ پوست اثر می‌کنند. این موارد  با شست و شو از پوست پاک نمی‌شوند. تنها تونر‌ها می‌توانند این آلودگی‌ها را از بین ببرند.

2. شفاف کننده پوست

تونر‌ها باعث شفافیت پوست نیز می‌شود. زمان استفاده از تونر، چربی‌های ترشح شده از منافذ باز پوست پاک می‌شوند و منافذ پوست را کوچک‌تر می‌کند.

3. تنظیم pH  پوست

تمام شوینده‌های ارایشی بخصوص صابون‌ها روی میزان اسید پوست تاثیر می‌گذارند و میزان آن را تغییر می‌دهند. چون این مواد شوینده دارای خاصیت قلیایی هستند و با استفاده مداوم حالت اسیدی پوست به هم می‌ریزد. که تونر‌ها برعکس بقیه شوینده ها باعث متعادل کردن اسید‌های پوست می‌شوند.

برای دیدن بهترین آرایش پاک کن ها کلیک کن

4. آبرسانی سطح پوست

تونر‌ها بر روی پوست با حفظ رطوبت مانند یک عایق عمل می‌کنند. محافظت پوست در برابر ذرات آلوده، گرد و غبار را تونر‌ها به عهده می‌گیرند.

5. بستن منافذ پوست

اگر از بهترین کرم‌ها برای بستن منافذ پوست استفاده میکنید به اندازه تونر‌ها باعث کوچک شدن و یا بسته شدن منافذ پوستی نمی‌شوند. این قابلیت تونر باعث جلوگیری از نفوذ آلودگی‌ها به پوست می‌شود.

عوارض استفاده از تونر

عوارض جانبی تونر مربوط به تونرهای  الکل دار هستند که شامل خشکی پوست صورت و سفیدک زدن، التهاب، خارش و قرمزی پوست و چروک پوست میشود. همچنین ممکن است به برخی از مواد تشکیل دهنده تونر ها آلرژی یا حساسیت نشان دهد.

کدام تونر برای کدام پوست مناسب است؟

اول باید پوست خود را کامل بشناسید تا بتوانید تونر مناسب پوست خود تهیه کنید. تونر مناسب پوست چرب باید بیشتر قابلیت لایه برداری داشته باشد، اما برای پوست خشک تونر که بیشتر قابلیت آبرسانی داشته باشد. افرادی با پوست حساس از تونر‌های ضد حساسیت که موجب کاهش تسکین و التهاب است استفاده کنند.

کاربرد تونر

زمان مناسب استفاده از تونر

تونر‌ها هیچوقت نمی‌توانند جای مواد شست و شوی پوست را بگیرند. آن‌ها را بعد از شست و شوی پوست و قبل از استفاده از کرم استفاده کنید. بعد از شست و شوی صورت خود با آب ولرم و شوینده مناسب پوست خود، کمی آب سرد بر روی پوست خود بپاشید بهد از تونر استفاده کنید و با کمک یک پد آرایشی یا پنبه چندین قطره تونر پوست صورت و گردن خود را تمیز کنید در نظر داشته باشید و پنبه را با ملایمت به حالت دورانی روی پوست بکشید.

نکته

در صورت سازگاری تونر با پوستتان می‌توانید دو بار در روز و بعد از تمیز کردن صورت از آن استفاده کنید. زمان مناسب استفاده از تونر آخر شب و قبل از خواب است. چون ساعت هایی که که خواب هستید پوست شما می‌تواند دوره ریکاوری را به خوبی انجام دهد و با توجه به اینکه بیشترین چربی در T صورت (پیشانی، بینی و چانه) است، که استفاده تونر در این نقطه‌ها اثربخش‌تر است.

برای دیدن بهترین آرایش پاک کن ها کلیک کن

میسلار واتر چیست و چه کاربردی دارد؟

برای افراد، میسلار واتر  کلمه‌ای نا آشناست و نمیدانند چیست ، در حالی که ابزاری مهم برای پاک کردن آرایش میباشد. میسلار واتر یک نوع پاک‌ کننده‌ صورت در حالت مایع است که مانند اسفنج‌ عمل می‌ کنند و آلودگی‌ ها، مواد آرایشی را از سطح پوست جذب می کنند و همزمان به پوست رطوبت رسانی می‌ کنند.

فواید میسلار واتر

ضرری برای پوست ندارد و به مرطوب شدن و شادابی پوست کمک زیادی می‌ کند. و برای افرادی که همیشه در سفر هستند و فرصتی برای شستن صورت خود ندارند، گزینه ی مناسبی است. میسلار واتر آلودگی‌ ها و چربی اضافی و آرایش ملایم را از صورت شخص پاک می‌ کند و موجی می شود تا پوست نرم و تمیز، بدون التهاب و قرمزی و خشکی شود.

که یک پاک کننده مناسب برای انواع پوست ها و تمامی سنین می باشد.که  یک جایگزین مناسب برای انواع پاک کننده های آرایش چشم و صورت  است.که در صورت استفاده از میسلار واتر نیازی به استفاده از تونر نیست. و pH پوست پس از پاکسازی با این محصولات تغییر نمی‌کند.

آیا استفاده از این شوینده برای پوست مناسب هست؟

پاک کننده میسلار واتر چون به نحوی طراحی شده است که بدون روغن، الکل و مواد شیمیایی میباشدکه برای پوست شما هیچگونه مشکلی ایجاد نمیکند و به هیچ وجه چربی های مفید پوست شما را از بین نخواهد برد. این شوینده به هیچ وجه پوست شما را خشک نخواهد کرد میتوانید به راحتی و بدون فکر استفاده کنید.

مزیت های میسلار واتر

یکی از مزایای این پاک کننده ph است که  پوست شما بعد از استفاده تغییر نخواهد کرد و به هیچ وجه پوست شما را قلیایی نخواهند کرد و خاصیت آبرسانی برای پوست بسیار مفید خواهد بود،

دومین مزیت برای کسانی که در مسافرت هستند و همیشه به سفرهای کاری میروند و زمانی برای شستن صورت خودشون ندارد و تمام آلودگی‌ها و چربی اضافی و تقریبا تمام یک آرایش ملایم را از صورت شما پاک می‌کند و پوستی نرم و تمیز بدون التهاب و قرمزی و خشکی به شما تحویل می‌دهد.

سومین مزیت میسلار واتر مواد شیمیایی ندارد که همین امر باعث اذیت نشدن چشمان شما و قرمز نشدن چشم‌ها و یا اشک ریختن در هنگام شستشو می باشد. همچنین، ترکیب آب و گلیسیرین موجود در این شوینده، برای خانم‌هایی که پوست آنها حساس است بسیار مناسب خواهد بود.

برای دیدن بهترین آرایش پاک کن ها کلیک کن

نحوه استفاده از میسلار واتر

می توان از این پاک کننده ارایش به ر احتی استفاده کرد و برعکس بقیه ارایش پاک کن ها نیاز به شسشو ندارد.تنها چیزی که برای این کار لازم دارید یک تکه پنبه تمیز است. یک تکه پنبه را گرد کنید و چند قطره از پاک کننده را روی پنبه بریزید و به آرامی روی همه قسمت‌های صورت بمالید.

به همین سادگی، نه نیازی به آبکشی صورت هست نه استفاده از تونر. البته اگر پوست شما خشک است بهتر است پس از آن از مرطوب کننده استفاده کنید. پس از استفاده شما هیچ احساسی از چسبندگی یا چرب بودن روی پوست خود نخواهید داشت و احساس بهتری پیدا خواهید کرد.

میسلار واتر

تفاوت تونر و میسلار واتر

اصلی ترین تفاوت تونر و میسلار واتر ، ساختار و مواد تشکیل دهنده آنها است. معمولاً میسلار واتر روغنی است، بنابراین بعد از استفاده پوست نیز روغنی و چرب می شود. در واقع اصلاً به خاطر روغنی بودن ساختار میسلار واتر است که می تواند آرایش را پاک کند.

این در حالی است که تونر، اصلا روغنی نیست. انواع مختلفی از تونر در فروشگاه اینترنتی و بازار موجود هست که برای انواع مختلف پوست ساخته شده است. میسلار واتر از مولوکول های میسلار تشکیل شده است و به همین دلیل است که برای انواع پوست مناسب است. هم چنین تونر هایی هستند که برای انواع پوست مناسب اند.

برای دیدن بهترین آرایش پاک کن ها کلیک کن

از کجا می‌توان تونر و میسلار واتر را تهیه کرد؟

یکی از فروشگاه‌های بسیار معتبری که می‌توانید هم تونر و هم میسلار واتر را با خیال راحت از تهیه نمایید، فروشگاه اینترنتی پارلاک مارکت است. بعد از وارد شدن به وب سایت این فروشگاه، به راحتی از روی سرچ بار، می‌توانید محصول مورد نظر خود را پیدا نمایید.

امیدواریم با این مقاله شما را در دانستن تفاوت تونر و میسلار واتر کمک کرده باشیم.

سلام!

اگر نتوانستید سؤال خود را در سؤالات متداول پیدا کنید، بدون تردید پیام دهید.

  • کد رهگیری پس از دو روز کاری توسط پیامک ارسال خواهد شد. درصورتی که پس از دو روز کاری کد رهگیری را دریافت نکرده اید از واتساپ پیگیری کنید.
  • سفارشات معمولا تا یک روز کاری، بعد از ثبت سفارش تحویل شرکت حمل و نقل انتخابی شما خواهد شد.
  • کد رهگیری مرسولات تیپاکس توسط خود شرکت تیپاکس توسط پیامک ارسال می شود. و از طریق لینک داخل پیامک می توانید پیگیری کنید.
  • پایین وب سایت نماد اعتماد الکترونیک قرار دارد با کلیک روی اینماد شما وارد صفحه مشخصات ما در سایت وزارت صنعت معدن می شوید، با بررسی سابقه ما و مشخصات ما می توانید اطمینان کافی را بدست آورید.
SocialSocial
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.