امگا 3 برای کودکان

امگا 3 برای کودکان

چرا امگا 3 برای کودکان ضروری است؟

امگا 3 یکی از بهترین مکمل هایی است که برای سلامتی کودک کمک بسیاری می کند و باعث تقویت هوش و حافظه آن می شود. امگا 3 اسید چرب طبیعی است که انسان به آن برای زندگی کردن به آن نیاز دارد که باعث رشد و سلامت بدن می شود.

امگا 3 ماده است که بدن انسان نمیتواند به طور طبیعی آن را بسازد به همین علت باید از طریق مواد غذایی هایی که دارای امگا 3 میباشند و یا از مکمل های غذایی تامین کنند.

تحقیقات نشان میدهند که اکثریت مردم با کمبود امگا 3 در بدن خود مواجهه اند که این کمبود در خانم ها بیشتر است و به مدت 3 یا 4 هفته از مواد غذایی و مکمل های امگا 3 باید استفاده کند تا بدن فرد استفاده گر آن کمبود را جبران کند.

انواع امگا 3 (اسید های چرب ضروری)

11 نوع امگا 3 وجود دارد که از بین آنها سه نوع آن مفید و مهم هستند. این 3 نوع عبارتند از:

  1. اسید دوکوزا هگزانوئیک (DHA)
  2. اسید آلفا-لینولنیک (ALA)
  3. اسید ایکوزاپنتانوئیک (EPA)

ALA در مواد غذایی های گیاهی مانند آجیل، روغن های گیاهی، سبزیجات و دانه های خاص وجود دارد که این چربی ها بدن شما وجود ندارد و باید با مصرف این غذاها امگا 3 این نیاز بدن را تامین کنید.

EPA و DHA در غذاهای مثل ماهی های چرب مانند سالمون،تن ماهی و قزل آلا و در مکمل هایی که ماهی استفاده شده است بکار رفته است که در اکثر مکمل ها امگا 3 بکار رفته است.

فوایر امگا 3 برای کودکان

مصرف امگا 3 برای کودکان بسیار مهم است چون اسید های چرب نقش بسیار مهم و حیاتی در رشد کودک داردو فواید بسیاری برای سلامتی کودک دارد. تحقیقات نشانداده است که مکمک های امگا 3 برای کودکان واجب است و مزایای زیادی برای کودک دارد.

یکی از نگرانی و مشکلات والدین با کودک خود در سن 1 تا 7 سال پیش فعالی و کندی کلامی و صحبت کردن کودک خود است که اگر کودک شما با چنین مشکلاتی رو به رو است قطعا یکی از روش های تاثیرگذار استفاده از شربت امگا 3 میباشد که این مشکلات را حل میکند.

امگا 3 میتواند مشکلات پیش فعالی و مشکلات دیگر مثل درد قفسه سینه،عدم تمرکز،سرفه و خس خس سینه را از بین ببرد و از فواید امگا3 برای کودکان است. فواید دیگر امگا 3 برای کودکان عبارتند از:

کمک به رشد کودک

امگا 3 یکی از بهترین مکمل هایی است که پیش از تولد تا نوزادی برای رشد کودک مهم است و با مصرف هفتگی حداقل 227 میلی لیتر غذاهای دریایی توسط مادران در دوران بارداری،شیردهی و نوزادی کودک از سلامتی بیشتری بهره میبرد.

بالا بردن ضریب هوشی کودک

وجود امگا 3 در رژیم غذایی کودک بسیار واجب است زیرا چربی های مفید در رشد جسمی و ذهنی کودک نقس بسیار مهم و حیاتی برای سلامتی کودک دارند که یکی از مهمترین و بهترین مکمل ها هستند که در سلامتی کودک نقش دارند و موجب تقویت حافظه و هوش کودکان میشود.

تقویت سیستم ایمنی بدن

مصرف امگا3 باعث حفظ سلامتی بدن کودک و تقویت سیستم ایمنی بدن میشودکه تغذیه ماهی چرب بیک عامل محافظتی از آسم کودکان میشود که تحقیقات نشان میدهد استفاده از امگا 3 باعث میشود کودک دچار آسم نشود و این احتمال را کاهش میدهد.

رفع اختلالات  یادگیری

مصرف روزانه امگا 3 توسط کودک باعث بهبود چشمگیر در صحبت کردن رفتار و خواندن بعد از استفاده سه ماه میشود و همچنین نشان دهنده این است که مصرف مکمل های اسید های چرب کمک به درمان مشکلات پرورشی،آموزشی و اخلاقی بین کودکان میشود.

بهبود تمرکز و کنترل پیش فعالی کودک

کمک به بهبود پیش فعالی و بهبود اختلالات رفتاری یکی دیگر از فواید مصرف مکمک امگا 3 برای کودکان است.مطالعه روی کودکان نشان دهنده امگا DHA را هنگامیکه دریافت میکنند میزان درجه حواس پرتی آن ها کمتر میشود بخصوص در سال اول و دوم زندگی میشود.

مکمل های امگا 3 باعث بهبود پیش فعالی میشود و بهتر است کودک رژیم غذایی مناسب داشته باشد و والدین باید به غذای کودک اهمیت بیشتری بدهند.

نشانه های کمبود امگا 3 در کودکان

اگر کودک حداقل هفته ای 2بار از ماهی استفاده نکند بدن او با کمبود امگا 3 مواجهه میشود که اگر علایم زیر را داشته باشد کودک کمبود امگا 3 دارد که عبارتند از:

_ احساس خستگی و اختلال در خواب

_ جمع شدن جرم زیاد در گوش

_ اختلالات بینایی و خشکی چشم

_ کمبود تمرکز و اختلال در حافظه،تحریک پذیری عصبی و اضطراب

_ اختلال در پوست،مو و ناخن که در این حالت کودک با خشکی پوست،شکنندگی موها و نازک شدن ناخن ها روبهرو میشود و همچنین موها شوره سر میتواند از علایم کمبود امگا 3 باشد.

دوز امگا 3 در کودکان

مقدار استفاده از امگا 3 باید طبق جدول زیر باشد:

سنپسراندختران
بدو تولد تا ۶ ماهگی۰.۵ گرم۰.۵ گرم
۷ تا ۱۲ ماهگی۰.۵ گرم۰.۵ گرم
۱ تا ۳ سالگی۰.۷ گرم۰.۷ گرم
۴ تا ۸ سالگی۰.۹ گرم۰.۹ گرم
۹ تا ۱۳ سالگی۱.۲ گرم۱ گرم
۱۴ تا ۱۸ سالگی۱.۶ گرم۱.۱ گرم

عوارض مصرف زیاد امگا 3 در کودکان

مصرف امگا 3 معمولا عوارض جانبی خاصی ندارد و والدین نباید به عنوان جبران کمبو امگا 3 در کودک مقدار استفاده را خود سرانه افزایش دهد چون ممکن است عوارض جانبی به همراه داشته باشد که این عوارض عبارتند از:

_ سردرد

_ بوی بد دهان

_ ناراحتی معده

_ سوزش سر دل

_ اسهال و استفراغ

آجیل ها،دانه ها ،ماهی ها و روغن های گیاهی همگی حاوی امگا 3 میباشند که میتوانید برای برای تقویت میزان مصرف کودکان به رژیم غذایی کودک اضافه کنید.

اگر کودک شما از مصرف زیاد این غذاها خسته شده میتوانید از مکمل ها استفاده کنید که با یک مکمل خوب میتوانید کمبود امگا 3 کودک خود را جبران کنید.

برای جلوگیری از هر گونه عوارض جانبی در کودک بهتر است قبل از استفاده کرن مکمل ها با دکتر کودک خود مشورت کنید.

بهترین امگا 3 برای کودکان

اگر کودک شما با کمبود امگا 3 مواجه است میتوانید از مکمل ها استفاده کنید والدین باید از مکمل هایی که هیچ گونه ضرری برای کودک ندارد استفاده کنند.

یکی از بهترین محصولاتی که پارلاک مارکت به شما عزیزان پیشنهاد می کند، شربت امگا 3 برای کودکان نوتریژن Nutigen می باشد. شربت نوتریژن حاوی امگا 3 و 4 نوع ویتامین و 2 نوع مواد معدنی یک محصول بی نظیر است که در کشور ترکیه برای کودکان بالای 2 سال تولید شده است. شربت نوتریژن دارای غلظت بالای روغن ماهی حاوی DHA و EPA برای بهبود رشد سیستم عصبی و بینایی می باشد.

این شربت با طعم پرتقال و با حجم 200 میلی لیتر می باشد. از نتایج مصرف این شربت برای کودکان می توان به موفقیت بیشتر کودکان در مدرسه و افزایش ضریب هوشی کودک اشاره کرد.

شربت امگا 3 کودک نوتریژن Nutrigen

جدول ترکیبات شربت امگا 3 نوتریژن

جدول ترکیبات شربت امگا 3 نوتریژن
سلام!

اگر نتوانستید سؤال خود را در سؤالات متداول پیدا کنید، بدون تردید پیام دهید.

  • کد رهگیری پس از دو روز کاری توسط پیامک ارسال خواهد شد. درصورتی که پس از دو روز کاری کد رهگیری را دریافت نکرده اید از واتساپ پیگیری کنید.
  • سفارشات معمولا تا یک روز کاری، بعد از ثبت سفارش تحویل شرکت حمل و نقل انتخابی شما خواهد شد.
  • کد رهگیری مرسولات تیپاکس توسط خود شرکت تیپاکس توسط پیامک ارسال می شود. و از طریق لینک داخل پیامک می توانید پیگیری کنید.
  • پایین وب سایت نماد اعتماد الکترونیک قرار دارد با کلیک روی اینماد شما وارد صفحه مشخصات ما در سایت وزارت صنعت معدن می شوید، با بررسی سابقه ما و مشخصات ما می توانید اطمینان کافی را بدست آورید.
SocialSocial
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.