کلونیا چیست و راز جذابیت آن

کلونیا

کلونیا Kolonya

مایع ضدعفونی کننده دست کلونیا (kolonya) مخلوطی از الکل(۸۰%) و عصاره گیاهان و میوه‌های معطر میباشد و محلولی خوشبو کننده و ضدعفونی کننده است.مصرف کلونیا ریشه در فرهنگ و سنت مردم ترکیه دارد و از ایام قدیم تا به امروز پابرجا مانده است.

مردم ترکیه نه تنها خود همیشه ازآن استفاده می کنند، به مهمانان خود پس از صرف غذا حتی در رستوران ها نیز تعارف میکنند.کلونیا یکی از فرهنگ های ترکیه است که در این روزها بیشتر رنگ گرفته چون خاصیت ضدعفونی کنندگی که دارد برای جلوگیری از بیماری ها از جمله ویروس کرونا می تواند کمک کند.

تاریخچه محلول ضدغفونی کلونیا :

اگرچه تاریخ رسمی کلونیا به سال ۱۷۰۹ می‌رسد، اولین شکل شناخته شده آن به زمان‌های قبلی بازمی‌گردد. اولین کلونیایی که به آب مجارستان نیز معروف است، توسط یک راهب برای ملکه مجارستان تولید می‌شد. در سال ۱۷۰۹، سازنده عطر ایتالیایی پائولو فمینیس پس از سفر به مجارستان با افزودن اسانس‌های مختلف مانند لیمو، پرتقال و ترنج به این ترکیب کمک کرد تا به ادکلن امروزی تبدیل شود.

ادکلن نام انگلیسی شهر کلن است و به عنوان یک اصطلاح عمومی برای فرمولاسیون‌های معطر، اسانس یا عصاره‌های گیاهی با مخلوطی از الکل و آب استفاده می‌شود. قدیمی‌ترین برند ادکلن که هنوز در جهان تولید می‌شود، برند ادکلن “۴۷۱۱” است که تولید آن در سال ۱۷۹۹ در کلن آغاز شد.

کلونیا ترکیه :

قبل از تولید کولونیا، در ترکیه از گلاب استفاده می‌شد. امروزه، ادکلن قدیمی‌ترین سنت مورد استفاده در مهمان‌نوازی است. وقتی ادکلن برای اولین بار در قرن نوزدهم از آلمان به ترکیه وارد شد، گلاب که آیین پذیرایی از مهمانان در زمان سلطان عبدالحمید بود با واردات ادکلن جای خود را به ادکلن داد. سلطان عبدالحمید دوم تصمیم گرفت تا این محصول الکلی جدید را با گلاب سنتی ترکیب کند و به این ترتیب کولونیا ساخته شد.

اولین محلول ضدعفونی‌کننده کولونیا بر پایه اتانول رقیق و مخلوطی از روغن‌های مرکبات مانند لیمو، پرتقال، نارنگی، ترنج، گریپ فروت، پرتقال خونی، پرتقال تلخ و شکوفه پرتقال است. بعدا با روغن‌های اسطوخودوس، رزماری، آویشن، پونه کوهی، پتی گرین (برگ پرتقال)، یاس، زیتون، چربی، توتون و تنباکو نیز تولید شد.

کلونیا

کلونیا در ایران

ضدعفونی کننده دست کلونیا یکی از محصولات بی‌نظیری است که می‌تواند دست‌ها شما را از هرگونه آلودگی و عامل بیماری‌زا پاک کند. گاهی شما در مکان‌هایی هستید که به آب وصابون دسترسی ندارید. برای مثال وقتی در یک محیط عمومی مثل سالن زیبایی هستید که روزانه افراد زیادی در آنجا رفت و آمد می‌کنند، احتمال انتقال ویروس زیاد می‌شود.

برای خرید ضدعفونی کننده کلونیا کلیک کن

کلونیا برای چیست ؟

کلونیا ترکیه یکی از فرهنگ‌هایی است که در این روزها بیشتر به دلیل خاصیت ضدعفونی کننده‌ای که دارد، رواج یافته است. این خاصیت می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌ها از جمله ویروس کرونا کمک کند. به همین دلیل، کلونیا ترکیه یکی از پرمصرف‌ترین مایعات ضدعفونی کننده در ترکیه است.

عملکرد محلول ضدعفونی کلونیا

آنتی باکتریال

ضد میکروب ها و ویروس

رایحه خوشبو

نشاط آور

عصاره طبیعی لیمو

مناسب انواع پوست

بدون حساسیت

کلونیا چند درصد الکل دارد؟

این محلول به طور موثر دست‌ها و سطوح را ضدعفونی می‌کند، اما به دلیل داشتن الکل زیاد، ترکیبات کلونیا نباید زیاده‌روی شود. فرمول ساخت کلونیا دارای حداقل ۶۰ درصد الکل است؛ برای نمونه، کلونیا دورو دارای ۸۰ درصد الکل می‌باشد. حتماً توجه داشته باشید که کلونیا هرگز نباید نوشیده شود.

ضدعفونی کننده های کلونیا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا توصیه می‌کند از مواد ضدعفونی‌کننده با حداقل میزان ۶۰% الکل به بالا استفاده نمایید. به این ترتیب، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که در هربار استفاده بیشترین میزان میکروب‌ها از بین می‌رود.

الکل به‌ خوبی قادر است که انواع باکتری و ویروس را از سطح دست‌ها پاک کند و امکان رشد و تکثیر را از آنها بگیرد. کاربرد این محلول به شکل اسپری تقریبا در هر موقعیتی امکان‌پذیر است.متخصصین بهداشتی بر این عقیده‌اند که برای کشتن بیشتر ویروس‌ها حداقل 60 درصد الکل لازم است ( بیشتر محصولات ضد عفونی کننده حاوی 60 تا 95 درصد الکل هستند).

در مواردی از جمله پس از دست دادن، لمس سطوح مختلف در مکان‌های عمومی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی، تماس با حیوانات، خرید از فروشگاه و غیره می‌توانید دست‌های خود را با ضدعفونی‌کننده تمیز کنید.

برای خرید ضدعفونی کننده کلونیا کلیک کن

ضدعفونی کنندگی با آب و صابون

شستشو دست‌ها با آب تمیز و صابون معمول‌ترین شیوه پاکیزه سازی دست‌هاست.تا چندی پیش بسیاری از مردم از خواص فوق‌العاده و کم‌نظیر صابون برای پاکیزگی دست‌ها از مواد میکروبی و آلودگی‌ها بی‌اطلاع بودند و آن را تنها به‌عنوان یک شوینده معمولی به حساب می‌آوردند؛ اما امروزه بر طبق تحقیقات علمی ثابت‌ شده که محلول آب و صابون نه‌تنها یک شوینده عالی بلکه ضدعفونی‌کننده‌ای قوی و موثر نیز هست.

برای نابودی ویروس هاو برطرف کردن آنها از دست‌ها توسط محلول آب و صابون یا استفاده از صابون مایع لازم است تا زمان شستشو حداقل ۲۰ ثانیه ادامه پیدا کند. مالش صابون به تمام بخش‌های هر دو دست و زیر ناخن‌ها هم لازمه یک شستشوی کامل با این محلول است.

مقایسه آب وصابون با ضدعفونی کننده های کلونیا

بهترین راه مقابله با کرونا، ضد عفونی کردن و شستن دست‌ها است.افراد تا جایی که می‌توانند باید دست‌ها را با آب و صابون شسته یا از ضد عفونی کننده های دست استفاده کنند، زمانی هم که وارد محل امن خود یعنی خانه یا اتاق شخصی خودتان در محل کار و  غیره شدید، پیش از دست زدن به هر سطحی مجددا باید دست‌ها را شسته و بعد به کار خود ادامه دهید.

امادر صورتی که به آب و صابون دسترسی نداشته باشیم بایستی از الکل یا ژل‌های ضدعفونی کننده استفاده کنیم که بهترین راه برای پاکسازی دست هاست.البته کارایی این ضدعفونی‌کننده‌ها هم به غلظت الکل موجود در محصول وابسته است. به‌توصیه متخصصان، محصولی که بین ۶۰ تا ۹۵ درصد آن متشکل از الکل باشد، انتخابی مناسب برای تمیزکردن دست‌ها است.

روش استفاده از کلونیا

استفاده از محصولات ضد عفونی کننده پیچیدگی چندانی ندارد برای استفاده صحیح از ضدعفونی‌کننده‌های دست ابتدا مقدار توصیه شده بر روی جلد محصول را در کف یک دست قرار دهید، سپس دستان خود را به هم بمالید تا محلول تمام دست از جمله بین انگشتانتان را مانند زمانی که دست‌های خود را می‌شویید پوشش دهد و سپس صبر کنید تا محلول در معرض هوا خشک شود.

برای اینکه مواد ضدعفونی کننده دستان شما را از آلودگی پاک نمایند،یک یا دوبار درکف دست خود پمپ کنید.

ژل یا محلول را از دسترس کودکان دور نگه داریدزیرا درصورت بلعیدن بسیار خطرناک است.

برای خرید ضدعفونی کننده کلونیا کلیک کن

موارد مصرف کلونیا

ضدعفونی کننده دست کلونیا یکی از محصولات بی‌نظیری است که می‌تواند دست‌های شما را از هرگونه آلودگی و عامل بیماری‌زا پاک کند.این مایع جهت ضدعفونی کنندگی دست و صورت می باشد و علاوه بر آن بسیار خوشبوکننده نیز می باشد. کلونیا در حقیقت محلولی مرکب از الکل و رایحه گیاهان خوشبو می باشد.

یکی از معروف ترین اجناس که مصرف آن ریشه در فرهنگ و سنت مردم ترکیه دارد و از ایام قدیم تا به امروز پابرجا و پرطرفدار باقی مانده است کلونیا است. ضدعفونی کننده دست کلونیا مایعی مخلوط از الکل و عصاره گیاهان و میوه های معطر است.

از کلونیا برای ضد عفونی کردن انواع زخم ها استفاده میشود.

کلونیا کار افتر شیو را هم انجام میدهد. آقایان بعد از اصلاح صورت از کلونیا استفاده میکنند، که باعث تازگی پوست و عدم جوش زدن میشود.

کلونیا قبل از اپیلاسیون مورد استفاده قرار میگیرد.

کلونیا هر گونه تعرق ، لوسیون های بدن و چربی روی پوست ، را که هنگام اپیلاسیون مانع درگیر شدن کامل موم با سطح پوست می گردد تمییز می نماید.

همچنین به دلیل رایحه فرح بخش موجب کاهش استرس شخص می گردد.

مایع ضدعفونی کننده 400میل کلونیا در رایحه های مختلف برای سازگاری با سلیقه های مختلف موجود است.

صادرات کلونیا

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز آمار ترکیه (TÜİK)، ترکیه در سال گذشته به 97 کشور “کولونیا” صادر کرده از این طریق در 5 سال گذشته بیش از 30 میلیون دلار درآمد داشته است.
صادرات کولونیای ترکیه در سال گذشته 6 میلیون و 705 هزار دلار و واردات این محصول نیز در طی این مدت 1 میلیون و 664 هزار دلار بوده است.
بیشترین میزان صادرات کلونیاترکیه در طی سال 2015 به ارزش 1 میلیون و 28 هزار دلار و به کشور آلمان بوده است. عراق نیز با واردات 832 هزار دلاری کولونیا از ترکیه در جایگاه دوم کشورهای وارد کننده این محصول از ترکیه قرار دارد.

خرید کلونیا ترکیه

برای اطلاع از قیمت وخرید انواع مختلف رایحه های کلونیا به وب سایت پارلاک مارکت مراجعه کنید.

خواص کولونیا برای تسکین اعصاب :

کولونیا یکی از محصولات طبیعی است که برای تسکین اعصاب و روحیه بخشی به کار می‌رود. این محصول از ترکیبی از عصاره‌های گیاهی و مواد شیمیایی تشکیل شده است که برای تسکین اعصاب و روحیه بخشی به کار می‌رود. در این مقاله، به بررسی خواص کولونیا برای تسکین اعصاب پرداخته‌ایم.

 1. تسکین استرس و اضطراب: کولونیا معمولاً به عنوان یک ماده ضد استرس و ضد اضطراب استفاده می‌شود. بسیاری از مردم از کولونیا به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش استرس و اضطراب استفاده می‌کنند. با استفاده از کولونیا، شما می‌توانید روحیه خود را بهبود دهید و با استرس و اضطراب خود مقابله کنید.
 2. تسکین درد سر: گاهی اوقات، درد سر ممکن است به دلیل استرس و فشار روحی رخ دهد. با استفاده از کولونیا، شما می‌توانید دردهای سر خود را کاهش داده و روح خود را آرام کنید.
 3. تسکین دردهای عضلانی: کولونیا همچنین می‌تواند در درمان دردهای عضلانی و آرامش دهنده عضلات مؤثر باشد. با استفاده از کولونیا، شما می‌توانید دردهای عضلانی خود را کاهش داده و عضلات خود را آرام کنید.
 4. تسکین سردرد: تحقیقات نشان داده است که استفاده از کولونیا ممکن است به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش سردرد مؤثر باشد. با استفاده از کولونیا، شما می‌توانید سردردهای خود را کاهش داده و بهبود بخشید.
 5. تسکین دردهای پوستی: گاهی اوقات، پوست ممکن است به دلیل فشار روحی و استرس درد بکشد. با استفاده از کولونیا، شما می‌توانید دردهای پوست خود را کاهش داده و پوست خود را آرام کنید.

به طور خلاصه، کولونیا یک روش طبیعی و آسان برای تسکین اعصاب و روحیه بخشی است. با استفاده از کولونیا، شما می‌توانید بهبود خود را تجربه کنید و با استرس و اضطراب خود مقابله کنید.

کلونیا ایوب صبری

مایع ضد عفونی کننده دست لیمویی ارگانیکEyup Sabri

kolonya klasik limon

 ضد عفونی کننده دست kolonya عنبر

در واقع یکی از روش های مقابله با بیماری های واگیردر طب ایرانی پخش اسانس های ضد میکروب در محیط با دود دادن گیاهان معطر است. گیاه عنبر نیز یکی از این گیاهان است که با عطر فوق العاده در این ضد عفونی کننده به کار رفته است.

مایع ضد عفونی کننده دست کلونیا عنبر 400 میل Eyup Sabri

 ضد عفونی کننده دست جنگل های بارانی

رایحه خوش بو و معطر باران جنگل،نشاط آور بوده و به افزایش حافظه افراد و کسب آرامش کمک میکند. استفاده از رایحه دلنشین باران جنگل باعث خروج امواج و انرژی های منفی محیط و ورود هوا و انرژی های مثبت می شود.

مایع ضد عفونی کننده دست کلونیا جنگل های بارانی 400 میل Eyup Sabri

ضد عفونی کننده دست اسطوخودوس

گلهای زیبای لاوندر سرشار از خاصیت و فوایدی است که برای آرامش جسم و روح تجویز می شود.بوی اسطوخودوس به آرامش بیشتر کمک میکند.

مایع ضد عفونی کننده دست کلونیا اسطوخودوس 400 میل Eyup Sabri

ضد عفونی کننده دست کلونیا تنباکو

تنباکو رایحه ای گرم، آرامش بخش و عمیق و تا حدی شیرین دارد.

مایع ضد عفونی کننده دست کلونیا تنباکو 400 میل Eyup Sabri

 ضد عفونی کننده دست کلونیا شب های پاریس

هنگام اولین استفاده متوجه رایحه لیمو و ترنج می شوید که این باعث ایجاد نشاط در شما می شود.

مایع ضد عفونی کننده دست کلونیا شب های پاریس 400 میل Eyup Sabri
دیدگاه شما

۳ دیدگاه

 1. ناشناس گفت:

  کلونیا ترکیه به ایران هم صادر میشود یا خیر خود ایران تقلبی صادر میکنه؟؟

  • مهدی افشردی گفت:

   خیر کلونیا های موجود در وبسایت پارلاک مارکت کاملا اصل بوده و مستقیما از شرکت تولید کننده تهیه می شود.

 2. لادن اسماعیلی گفت:

  سلام وقت بخیر از انواع این کالا سفارش دارم ولی موجود نیست به محض تکمیل موجودی به من اعلام بفرمایید

مشاوره و پشتیبانی!

ما اینجا هستیم تا به هر گونه سوالی که ممکن است در مورد خدمات ما داشته باشید پاسخ دهیم. به ما پیام دهید و ما در اسرع وقت پاسخ خواهیم داد.

 • پشتیبان پارلاک
  پشتیبان پارلاک
  در دسترس از تا
  WhatsApp

Powered by TWChat

مشاوره محصولات و خرید
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.