راه های جلوگیری از ریزش مو

راه های جلوگیری از ریزش مو

ریزش مو یکی از اساسی ترین مشکلاتی است که هم خانم ها و هم آقایان در سنین مختلف از این مشکل رنج میبرند. ریزش موها می تواند دلیل مختلفی داشته باشد که بعضی ها قابل درمان هستند و برای بعضی ها میتوان برای ریزش کمتر کمک کرد. امروز ما می خواهیم راه ها و روش هایی برای جلوگیری از ریزش موهاتون به شما ارائه دهیم که می توانید از آن استفاده کنید تا ریزش موهاتون قطع یا کمتر بشود:

دلایل ریزش مو

1. استرس

استرس یکی از مهم ترین علت برای ریزش مو ها می باشد. 3 نوع ریزش مو با استرس مرتبط است که عبارتند از: اختلال موکنی ، طاسی منطقه ای ، تلوژن افلوویم . اختلال پوست سر به صورت نازک و ریزش مو ها که قبل از موقع می شود مرحله ی تلوژن ( استراحت فولیکول های مو ) است.

ریزش مو ناشی از استرس دائمی نیست پس میتوانید با تمرینان ورزشی مانند مدیتیشن و یوگا یا دیگر ورزش های فیزیکی ریزش موهاتون رو کنترل کنید.

2. عفونت با بیماری قارچی

ریزش مو میتواند از عفونت هم باشد. عفونت قارچی درماتوفیتوز ( کرم حلقه دا ) می تواند دلیلی برای ریزش مو هایتان باشد. این عفونت قارچی به شکل کورک شروع میکند و رفته رفته پخش می شود و باعث می شود بعضی از نواحی سر طاس بشود.

برخی از عفونت ها را میتوان به مرور زمان درمان و کنترل کرد که اول باید نوع عفونت تشخیص داده بشود و در مرحله آخر شروع به درمان بشود و بتوانید ریزش موها یتان را کنترل کنید.

3. وراثت

وراثت میتواند دلیل دیگری برای طاسی مو های شما باشد. اگر در ژن شما طاسی وجود داشته باشد نمیتوانید برای طاسی یا ریزش موهایتان کاری انجام دهید. ریزش موی آندروژنیک در خانم ها به دلیل ژنتیکی شان کمتر است که خانم ها میتوانند به دلیل وراثت مو هایی نازک و بعضی جاهای طاس داشته باشند.

4. کمبود مواد مغذی

اگر شما در بدنتان ویتامین و مواد مغذی نداشته باشید موهایتان آسیب میبیند و باعث ریزش موهایتان می شود همچنین پروتئین برای داشتن قوی و سالم بسیار مهم است پس در رژیم غذایی خود ویتامین ها،مواد معدنی و پروتئین ها را استفاده کنید.

5. بالا رفتن سن

بالا رفتن سن میتواند دلیل دیگری برای نازکی و ریزش موها باشد که در این حالت در اثر کمبود مواد مغذی در بدن و نبود کلاژن اتفاق بیافتد. این دلیل روشنی نیست و ممکن است با بالا رفتن سن دچار ریزش مو نشوید اگر عامل وراثتی در مار نباشد.

6. بارداری

زنان در دوره ی بارداری دچار ریزش شدید مو هایشان می شوند. دلیل این ریزش تغییرات هورمونی در بدن بانوان تا آخر بارداری است و بعد از زایمان ریزش موها متوقف می شود.

7. استفاده از ابزار و مواد شیمیایی حالت دهنده

خیلی از افراد برای صاف کردن مو هایشان از مو صاف کن و ابزار های حالت دهنده دیگر استفاده می کنند. این کار اشتباه است و باید بدانید که حرارت و مواد شیمیایی بافت موی شما را از بین میبرد و به ریشه مو هایتان آسیب میزند. تحت فشار  قرار دادن مو ها و محکم بستن مو ها در انواع آرایش کردن به ریشه مو هایتان آسیب میزند و باعث ریزش می شود.

8. مصرف برخی دارو ها

داروهایی وجود دارد عوارض آن ها باعث ریزش مو هایتان می شود که شما استفاده می کنید و مو هایتان می ریزد. داروهایی مثل داروی درمان عفونت ها و دارو های هورمونی میتواند ریزش مو را تحریک کند و باعث ریزش شود. تاگر بعد از با مصرف داروهایتان علائم ریز موهایتان بیشتر شود حتما با پزشک خود مشورت کنید.

علائم ریزش مو

همه در طول شبانه روز بین 50 تا 100 تار مو از دست می دهد که این امر بسیار طبیعی است. این ریزش عادی است چون با رویش مجدد مو ها جای خالی موهای ریخته شده پر می شود ولی اگر ریزش موها بیشتر می شود یعنی تعادل رشد به هم ریخته و این بی تعادلی باعث ریزش مو می شود.

شایع ترین نشانه های علائم ریزش مو عبارتند از:

کنده شدن راحت مو ها هنگام کشیدن

جدا شدن مقدار زیادی مو هنگام بستن یا شانه کردن

ریختن تعداد زیادی مو روی بالشت یا لباس

درمان های خانگی برای ریزش مو

درمان های خانگی برای ریزش مو زمانی تاثیر می گذارد که بیماری خاصی نداشته باشید که باعث ریزش موهایتان باشد. تغذیه و سبک زندگی سالم را پیش بگیرید و سپس درمان های طبیعی را شروع کنید. ما در این مقاله این درمان های خانگی را به شما معرفی می کنیم:

ماساژ کف سر و مو

ماساژ کف سر میتواند کمک بسیاری به رشد مو و ترمیم موهای آسیب دیده کند. ماساژ با ماسک مو و روغن های گیاهی تاثیر بیشتری دارد و باعث می شود پوست سر تحریک شود و پوست سر بهبود پیدا کند و موها ضخیم تر شوند.

مصرف مولتی ویتامین مخصوص مو

اکثر مردم تغذیه مناسب ندارند و بدن نمیتواند مواد مورد نیاز خود را از غذاها دریافت کند به همیم دلیل بدنتان با کمبود مواجه می شود که میتوانید این کمبود را با ویتامین ها و مکمل ها در کنار تغذیه استفاده کنید که ریزش مو ها رفع شود. این مکمل ها و ویتامین ها را زیر نظر پزشک استفاده کنید.

استفاده از روغن های طبیعی

روغن های طبیعی مثل آرگان ، نارگیل ، رزماری و …… موها را در افزایش و رشد کمک بسیاری می کند و خیلی مفید است برای ماساژ سر به عنوان مثال روغن نارگیل منبعی حاوی اسید های چرب است که به ساقه مو نفوذ  می کند و تقویت می کند که میتوانید قبل یا بعد از حمام استفاده کنید.

آب پیاز

پیاز فواید بسیار زیادی دارد که می توانید برای ریزش موهاتون استفاده کنید. آب پیاز منبع بسیار قوی برای تقویت ریشه مو است. آب پیاز باعث گردش خون می شود و باعث بهبود و رشد کراتین در جریان خون می شود. میتوانید آب چند پیاز را بگیرید و روی پوست سر و موهایتان بمالید و بگذارید 15 دقیقه روی موهایتان بماند و بعد از آن مدت بشورید.

حنا

در زمان های قدیم از حنا برای رنگ کردن موها استفاده میشد. حنا یک ماده طبیعی است که علاوه بر اینکه برای رنگ کردن استفاده می شود برای تقویت و ضخیم شدن موها هم استفاده می شود. اگر نمی خواهید موهایتان رنگ حنا را نگیرد از حنای بیرنگ استفاده کنید.

استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب خواص بسیار زیادی دارد که برای موها هم مفید است و چربی موها را کنترل می کند که ضد قارچ و باکتری است که موها را نرم و لطیف می کند.

سرکه را با آب گرم مخلوط کنید و در حمام روی موهایتان بگذارید .10 دقیقه سر خود را با سرکه ماساژ دهید و آبکشی کنید. میتوانید این ترکیب را هفته ای 3 بار استفاده کنید.

نکات مهم برای جلوگیری از ریزش مو

1. تمیز نگه داشتن پوست سر و مو ها

موهای کثیف باعث ایجاد شوره سر می شود و شوره باعث می شود ریزش مو بدتر می شود پس برای حفظ بهداشت موهایتان را مرتب بشویید.

با دستان کثیف موهایتون را لمس یا با آن ها بازی نکنید.

به طور منظم حوله ها و بالش خود را بشویید.

برس یا شانه را هر روز بشویید و مطمعن شوید آلودگی ها از بین رفته است.

2. پرهیز از قرار گرفتن در معرض آفتاب

ریزش مو میتواند به علت قرار گرفتن در معرض اشعه های آفتاب باشد. نور خورشید ساقه های مو را خشک می کند و باعث می شود موها شکننده باشد و شکنندگی موها باعث ریزش می شود. بهترین راه برای جلوگیری باید حتما سرتان را بپوشانید و در برابر نور خورشید محافظت کنید.

3. پرهیز از استفاده طولانی مدت از حالت دهنده و شامپو های شیمیایی

استفاده زیاد از حالت دهنده های مو مثل سشوار ، مو صاف کن و …… موها را شکننده و آسیب دیده می کند که باعث ریزش زیاد موها می شود. برای جلوگیری از ریزش موهایتان از این وسایل کمتر استفاده کنید.

بهترین شامپو ها برای جلوگیری از ریزش مو

یکی از اساسی ترین راه های نابودی شوره سر استفاده از شامپو های ضد ریزش است که با خرید ضد شوره قوی می توانید از شر ریزش شوره خلاص شوید. پارلاک به شما این شامپو ها را به شما ارائه می دهد که در پایین بهترین ها را به شما معرفی میکنیم:

شامپو مو تیکر فولر کافئین حجم 355 میلی لیتر Thicker Fuller Hair Shampoo

این محصول برای افرادی که دارای مو های صاف و نازک هستند مناسب است و باعث افزایش رشد مو ها می شود. علاوه بر این به حجم گرفتن ساقه مو نیز کمک می کند. برای استفاده از این شامپو تنها کافی است تا مقداری از شامپو را بر روی ساقۀ موهای خیس و پوست سر بزنید. سپس از ریشه به ساقه آن را بمالید و سپس موها را بشویید.همچنین لازم است موها را به مدت 3 دقیقه ماساژ دهید.

 • حجم دهنده مو             
 • تقویت و ترمیم مو 
 • حاوی کافئین و حاوی عصاره های گیاهی خالص به همراه  کافئین انرژی زا (که باعت تقویت پوست سر می شود.)
 • حاوی فلور دریایی
 • غنی شده با ویتامین
شامپو مو تیکر فولر کافئین حجم 355 میلی لیتر Thicker Fuller Hair Shampoo

شامپو ضد ریزش بیوکسین برای مو های خشک و نرمال Bioxcin

شامپو ضد ریزش بیوکسین با عملکرد حرفه ای خود و با بهره گیری از خاصیت عصاره سلول های بنیادی فیتو، ریزش مو را تا 95% کاهش می دهد و به موهایتان درخشانی و لطافت بی نظیری می بخشد. شامپو بیوکسین ضد ریزش برای مو های خشک و نرمال مناسب می باشد چرا که با بهره گیری از فرمولاسیون فوق العاده خود، موهای پرحجم و زیبا برای شما به ارمغان می آورد. برای تهیه دیگر محصولات برای تقویت مو به وبسایت پارلاک مارکت مراجعه کنید و سفارش دهید.

ویژگی های بیوکسین

 • ضد ریزش
 • حاوی مواد معدنی
 • تقویت کننده
 • قدرت رشد دوباره مو
شامپو ضد ریزش بیوکسین Bioxcin

شامپو ضد ریزش بیوکسین برای موهای چرب Bioxcin

شامپو ضد ریزش بیوکسین bioxcin مخصوص موهای چرب حجمی معادل 300 میل دارد. شامپو ضد ریزش مو گیاهی بیوکسین با فرمولاسیون پیشرفته خود، بهره گیری از عصاره های کاملا طبیعی، انواع ویتامین ها و آمینو اسیدها برای کنترل ریزش مو و کسانی که سعی در حفظ موهای سالم خود دارند، انتخابی ایده آل است.

ویژگی های بیوکسین

 • جلوگیری و قطع کامل ریزش موها
 • مناسب موهای چرب
 • ضخیم شدن تارهای مو
 • افزایش رشد و پرپشتی و مقاومت تارهای مو
 • بلند شدن سالم موها
 • تقویت و تغذیه پوست سر و افزایش سلامت آن
 • بدون پارابن و فتالات
 • مناسب استفاده روزانه
 • فرمولاسیون حاوی عصاره های گیاهی، انواع ویتامین ها و آمینواسیدها
 • پیشنهاد شده توسط مطرح ترین متخصصان مو
شامپو ضد ریزش بیوکسین برای موهای چرب Bioxcin

شامپو ضد ریزش بیوبلاس حاوی عصاره سیر Biobas

شامپو ضد ریزش مو بیوبلاس مناسب انواع جنس موها بوده و با فرمولی گیاهی و غنی از عصاره سیر سیاه موها را تقویت کرده و از ریزش آن ها جلوگیری می کند. شامپو BIOBLAS با فرمولاسیون حاوی روغن های ارگانیک، مقاومت موها را افزایش می دهد؛ باعث حساسیت پوست سر نمی شود، همچنین تاثیرات آن توسط متخصصان پوست و مو به تایید رسیده است.

ویژگی های بیوبلاس

 • ضد ریزش مو
 • کاملا گیاهی
 • بدون مواد نگهدارنده
 • تقویت و تغذیه موها
 • حاوی عصاری سیر
 • تنظیم چربی موها
 • حاوی پروتئین
شامپو ضد ریزش بیوبلاس حاوی عصاره سیر Biobas

شامپو ضد ریزش سایوس Syoss

شامپو ضدریزش سایوس با عملکرد حرفه ای خود و با بهره گیری از خاصیت عصاره سلول های بنیادی فیتو، ریزش مو را تا 95% کاهش می دهد و به موهایتان درخشانی و لطافت بی نظیری می بخشد. شامپو سایوس ضد ریزش برای تمامی مو ها مناسب می باشد چرا که با بهره گیری از فرمولاسیون فوق العاده خود، موهای پرحجم و زیبا برای شما به ارمغان می آورد. برای تهیه دیگر محصولات برای تقویت مو به وبسایت پارلاک مارکت مراجعه کنید و سفارش دهید.

ویژگی های شامپو سایوس

 • ضد ریزش مو
 • با حجم 550 میلی لیتر
 • افزایش قدرت و رشد تار مو
 • محصول کشور آلمان به سفارش ترکیه
 • تقویت کتنده کل تار موی سر از ریشه مو تا نوک مو
شامپو ضد ریزش سایوس Syoss

شامپو ضد ریزش رستورکس Restorex

این شامپو نه تنها که از ریزش جلوگیری می کند بلکه باعث تحریک پیاز مو شده و باعث رشد مجدد مو خواهد شد. رستورکس با استفاده از فتوسترول غنی شده که در برگ گیاهان وجود دارد. اقدام به ساخت شامپوهایی خارق العاده کرده است. برای تهیه دیگر مدل شامپو های رستورکس از جمله شامپو های ضد شوره به وبسایت پارلاک مارکت مراجعه کنید و سفارش دهید تا در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید.

ویژگی های رستورکس

 • حاوی عصاره پیچک صحرایی
 • تقویت کننده مو
 • کمک به رشد سریع مو
 • ضد ریزش
 • ضد شوره
شامپو ضد ریزش رستورکس Restorex

شامپو ضد ریزش مو 500 میلی لیتری پنتن Pantene

یکی از اولین راهها برای کمک به بهبود شرایط موی سر، انتخاب شامپوی متناسب با شرایط و نوع ان است. شامپو موی «پن تین» (Pantene) مدل «ضد ریزش»، شامپویی مناسب برای موهایی که از ریزش  رنج میبرند  است. به غیر از شست‌ شوی تمیز مو، در کمک به بهبود فولیکول‌های آسیب دیده‌ی مو  موثر است. این شامپو در حجم ۵۰۰ میل عرضه شده و با توجه به کیفیت آن، مقرون‌ به‌ صرفه نیز است. این شامپو مناسب استفاده‌ی افرادی هستن که از ریزش مو رنج می برند.

ویژگی ها:

 • مخصوص ریزش مو
 • استفاده روزانه
 • تقویت کننده
شامپو ضد ریزش مو 500 میلی لیتری پنتن Pantene

شامپو ضد ریزش مو گلیس Gliss

یکی از اولین راهها برای کمک به بهبود شرایط موی سر، انتخاب شامپوی متناسب با شرایط و نوع ان است. شامپو موی گلیس Gliss مدل «ضد ریزش»، شامپویی مناسب برای موهایی که از ریزش  رنج می برند  است. به غیر از شست شوی تمیز مو، در کمک به بهبود فولیکول ‌های آسیب دیده‌ی مو موثر است. این شامپو Gliss در حجم 525 میل عرضه شده و با توجه به کیفیت آن، مقرون‌ به‌ صرفه نیز است. این شامپو مناسب استفاده‌ی افرادی است که از ریزش مو رنج می برند.

ویژگی های گلیس Gliss

 • مخصوص ریزش مو
 • استفاده روزانه
 • تقویت کننده
 • مناسب برای مو های ضعیف
شامپو ضد ریزش مو گلیس Gliss
سلام!

اگر نتوانستید سؤال خود را در سؤالات متداول پیدا کنید، بدون تردید پیام دهید.

 • کد رهگیری پس از دو روز کاری توسط پیامک ارسال خواهد شد. درصورتی که پس از دو روز کاری کد رهگیری را دریافت نکرده اید از واتساپ پیگیری کنید.
 • سفارشات معمولا تا یک روز کاری، بعد از ثبت سفارش تحویل شرکت حمل و نقل انتخابی شما خواهد شد.
 • کد رهگیری مرسولات تیپاکس توسط خود شرکت تیپاکس توسط پیامک ارسال می شود. و از طریق لینک داخل پیامک می توانید پیگیری کنید.
 • پایین وب سایت نماد اعتماد الکترونیک قرار دارد با کلیک روی اینماد شما وارد صفحه مشخصات ما در سایت وزارت صنعت معدن می شوید، با بررسی سابقه ما و مشخصات ما می توانید اطمینان کافی را بدست آورید.
SocialSocial
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.